Bonsai


Bonsai to prawdziwe, żywe arcydzieła. Zachwycają swoim kształtem i rozmiarem. Ich twórcy muszą wykazywać się ogromną cierpliwością, ponieważ, jak każda roślina, potrzebuje czasu, by urosnąć. Co więcej, pomimo dość długiego czasu tworzenia takiego drzewka, nie można o nim zapomnieć na kilka miesięcy, pozostawiając go samemu sobie. Trzeba często go doglądać, kształtując jego formę – przycinając liście, gałązki, nadając odpowiedni kształt pnia oraz głównych gałęzi. Na dodatek trzeba dbać o korzenie, również je przycinając, tak aby razem z górną częścią drzewka stanowiły spójną całość. Centrum ogrodnicze Trzebinia. Jednocześnie bonsai powinny mieć płaskie naczynia, przez co ich cały system korzeniowy jest zminimalizowany.

Penjing – chińska nazwa bonsai
Większość ludzi błędnie sądzi, że bonsai wywodzi się z Japonii. W rzeczywistości wywodzi się ona z Chin. Początkowo rośliny formowane były domeną arystokracji. Dopiero później zaczęli uprawiać je zwykli mieszkańcy, a jeszcze później swoista moda na te rośliny dotarła do Japonii.

Teraz są znane na całym świecie. Nie trzeba poświęcać długich lat na ich budowę. Centrum ogrodnicze jest zaopatrzone w gotowe drzewka, które cieszą oko i upiększają wnętrza.

Polecane: makijaż permanentny Poznań.